dodohop-college-125x125.gif

...........................

Právě hraje:
Autor: Saillord
Datum: 04.09.2012

Michael Clarke Duncan zemřel v pouhých 54 letech

R.I.P.

....................................................................

V pondělí 3. září ve věku 54 let americký herec Michael Clark Duncan podlehl zdravotním komplikacím, které přetrvávaly od jeho srdeční příhody v červenci letošního roku.
Tragickou zprávu potvrdila snoubenka Duncana Omarosa Manigault. Herec a hvězda filmu Zelená míle zemřel v losangelské nemocnici, kde byl téměř dva měsíce hospitalizován po srdeční zástavě, kterou prodělal dříve v létě.

Michael Clark Duncan se narodil v Chicagu, kde ho vychovávala jeho matka. V mládí chtěl hrát americký fotbal, později však začal snít o herectví. Po dokončení školy pracoval nějaký čas jako dělník u Peoples Gas Company v Chicagu. Nedlouho na to však dal výpověď a odstěhoval se do Los Angeles, aby si splnil svůj sen o herectví. Nejprve hrál malé role a přivydělával si jako bodyguard. Prorazit se mu podařilo až ve filmu Armagedon, po kterém dostal příležitost ztvárnit postavu Johna Coffeyho ve slavném snímku Zelená míle. Tato role mu přinesla nominaci na Oscara i na Zlatý Globus za nejlepšího herce. Následovala řada úspěšných filmu ve kterých si zahrál, jako například Planeta Opic nebo Sin City a další.

Mnoho celebrit vyjádřilo hlubokou lítost nad odchodem tohoto herce, často byla také zmiňována jeho milá a laskavá povaha. Dá se snad tedy říct jen to, že odešel člověk velký nejen svým vzrůstem, ale i povahou a duchem.