dodohop-college-125x125.gif

...........................

Právě hraje:
Autor: Saillord
Datum: 13.09.2012

Od smrti legendárního Tupaca uběhlo 16 let

....................................................................

I po více než šestnácti letech od jeho smrti zůstává Tupac Shakur jednou z nejvýrazněj-ších a nejznámějších osobností Hip Hopu. Díky množství alb vydaných i po jeho smrti se stále drží poblíž vrcholu celoživotních prodejních žebříčků. Navíc projekty jako například film Tupac: Resurection z roku 2003 pomohly jeho tvář i hudbu dostat do podvědomí fanoušků včetně těch, kteří jsou příliš mladí na to, aby Tupaca pamatovali.
Tupacova kariéra byla bohužel předčasně ukončena už v jeho 25 letech, kdy byl zavražděn. Podle názorů některých raperů se Však Shakur s každým rokem uplynulým od jeho nevyřešené vraždy stává stále větší ikonou.

Příběh o smrti Tupaca začíná už v roce 1994, kdy byl poprvé postřelen a vážně zraněn při střelbě v budově, kde sídlilo nahrávací studio, v němž zrovna pracoval na své nové desce. Od té doby následovalo několik dalších incidentů, jenž vyvrcholily 7.9. 1996 , kdy se stal Shakur obětí střelby, při níž byl v autě čtyřikrát zasažen. Poté bojoval několik dní v nemocnici o život, ale 13.9. 1996 svým zraněním nakonec podlehl.

To, že je i po tak dlouhé době od své smrti Tupac Amaru Shakur stále inspirací pro mnoho lidí jen dokazuje jaký význam měla jeho osobnost navzdory tomu, že byl jeho život tak krátký..


Video

........................